Dřevěné podlahy

Třívrstvé dřevěné podlahy v 1-lamelovém designu a atraktivních barevných odstínech. Povrchová úprava v extra matném laku Bona pro dokonale přirozený vzhled dřeva, přičemž lakovanou povrchovou úpravu oceníte především díky jednoduché údržbě. Speciální střední deska z dřeviny hevea zaručuje velmi dobrou konstrukční stabilitu. Podlahy jsou vybaveny zámkovým spojem 50, který zajistí perfektní spojení podlahových dílců při pokládce plovoucím způsobem. Některé dekory jsou dostupné také v XXL formátu 2130 x 240 mm.


Tradiční švýcarský výrobce dřevěných podlah značky Bauwerk, který na trhu s podlahovinami působí již od roku 1935, se specializuje na dvouvrstvé konstrukce. Díky nízkému tepelnému odporu se parkety skvěle kombinují s podlahovým topným systémem. Pokládka probíhá lepením k podkladu. Precizně zpracované parkety Bauwerk disponují ekologickými certifikáty. V kolekcích najdete rozmanitost dřevin, povrchů i rozměrů.


Švédská značka Kährs se pohybuje na evropském trhu již od roku 1857. Výrobce si u třívrstvých dřevěných podlah zakládá na environmentálně ohleduplné výrobě a kvalitním zpracování. Šetrný přístup k používaným materiálům a ohleduplnost firmy k životnímu prostředí dokládá řada získaných certifikátů. Designové kolekce zahrnují spektrum dřevin, barevných tónů a povrchových úprav v konstrukčních výškách 7 – 20 mm. Kährs klade důraz na odolnost, snadnou pokládku a nenároč­nou údržbu. Přispívá k tomu unikátní zámkový spoj Woodloc 5S, který umožňuje pokládku plovoucím způsobem bez nutnosti přerušení krytiny dilatační spárou u plochy až 50 x 25 m, čili celkem je možno položit až 1250 m2 bez dilatace mezi jednotlivými místnostmi.

Na podlahy se vztahuje záruka až 30 let a jsou vhodné k umístění na podlahový topný systém. Oproti masivním dřevěným podlahám jsou vícevrstvé dílce Kährs o 75 % stabilnější, odolné proti prohýbání, vyboulení a praskání, a to i během výkyvů teplot. Dřevěné podlahy Kährs se dnes prodávají v 60 různých zemích světa


Klasická podlaha z přírodního materiálu, parkety, podlahovky nebo palubky. Dílce z jednoho kusu dřeva, kde každý kus je originál. Pokládka je možná celoplošným lepením, případně u podlahovek/ palubek šroubováním na dřevěný rošt. Možnost povrchové úpravy lakem nebo olejem a to trans­parentním – bezbarvým či tónovaným do určitého odstínu.

Na trhnu lze vybírat jak z měkčích, ale pocitově teplejších jehličnatých dřevin (smrk, borovice, modřín, sibiřský modřín), či tvrdých listna­tých dřevin (dub, jasan, buk, ořech, třešeň a dalších). Hodí se do každého interiéru, působí příjemně, teple, každá podlaha je originál s jedinečným vzhledem. Podlahu je možné mnohokrát renovovat. Při správné montáži vydrží dlouhá desetiletí.


Ke stažení:

Technické listy

Návody na údržbu

Provozovatel

Kratochvíl parket profi, s.r.o.
Bohunická cesta 1/328
664 48 Moravany u Brna

Tel.: 547 212 811
IČ: 25323172
Číslo účtu: 2101046592/2700

Zapsaná u OR vedeného u Krajského soudu v Brně v odd. C, vložka 25791
Jednatel společnosti: Ing. Petr Kratochvíl

Podlahy XXL © 2017. Všechna práva vyhrazena.